Czasy, kiedy z bliznami obnosiło się i eksponowało je niczym trofea minęły bezpowrotnie. I choć ich charakter – trwałych pamiątek po niekoniecznie przyjemnych wydarzeniach – nie uległ zmianie, to już nasz stosunek do nich odwrócił się o 180 stopni.

 

Dziś wszelkie pozostałości i ślady po naruszeniu ciągłości skóry skrzętnie ukrywamy, a jeśli ze względu na rejon występowania jest to niemożliwe, próbujemy je maskować lub zwyczajnie oblewamy się rumieńcem za każdym razem, gdy wydaje nam się, że ktoś się nam przygląda. W praktyce, poza bezpiecznym azylem własnego domu, nieustannie tkwimy w poczuciu wstydu i dyskomfortu wywołanego nabytym defektem urody. Ale czy aby na pewno jesteśmy na to skazani?

Żyjemy w ciekawych i dynamicznych czasach. I wbrew starej chińskiej klątwie, nie zawsze źle na tym wychodzimy. Dokonujący się wszędzie dookoła postęp sprawia, że nasze życie staje się łatwiejsze, wygodniejsze, pełniejsze. Także w dziedzinie poprawy wizerunku i samoakceptacji. I coraz częściej okazuje się, że tego co wbrew własnej woli otrzymaliśmy, możemy się w pełni świadomie i skutecznie pozbyć. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać pomocy.

Możliwości, jakie daje obecnie medycyna estetyczna, pozwalają wyeliminować całkowicie lub chociaż częściowo zniwelować niekorzystny wpływ niechcianych pamiątek na nasze życie. Możemy przy tym zdecydować się na cały szereg terapii, poczynając od subtelnych kuracji kosmetyczno-farmakologicznych, na inwazyjnych zabiegach chirurgicznych kończąc. Wszystko zależy od właściwej diagnozy naszego stanu, przeprowadzonej przez specjalistów, najlepiej tych z wieloletnim doświadczeniem. Kluczowe znaczenie ma to, z jaką blizną mamy do czynienia. A dzielą się one według kilku kryteriów:

  • pierwszym jest czas – wyróżniamy zrosty niedojrzałe oraz dojrzałe,
  • drugim jest ich geneza – uraz mechaniczny, oparzenie, przebyte choroby czy działanie toksyn,
  • trzecim wreszcie jest ich wygląd i budowa – rozróżniamy tu blizny przerostowe, atroficzne oraz keloidy. 

Powyższe podziały determinują dobór właściwego stopnia i natężenia terapii regeneracyjnych. Najskuteczniejszą jak dotąd metodą usuwania blizn są zabiegi chirurgii plastycznej oraz terapie laserowe. Bywa jednak, że bardzo dobre efekty osiągniemy przy zastosowaniu specjalistycznych preparatów dermomedycznych. Jak to możliwe? Wszystko zależy od typu i wieku zrostu, którego chcemy się pozbyć – generalnie im świeższa, mniejsza i płytsza blizna, tym łatwiej ją usunąć.

W Bieńkowscy Clinic® zapewniamy najnowsze technologie, najbardziej aktualną wiedzę oraz bogate doświadczenie w leczeniu rozstępów i różnego typu blizn. Niemniej zauważamy i doceniamy możliwości oferowane przez nowoczesne preparaty biochemiczne. I nie chodzi wyłącznie o ich działanie, ale także o brak czynnika stresogennego w postaci bólu lub dyskomfortu występującego w przypadku bardziej inwazyjnych metod. A ponieważ przede wszystkim zależy nam na dobrym samopoczuciu i zadowoleniu naszych Pacjentów, postanowiliśmy włączyć je do oferty naszego sklepu SkinExpert.

Skin Renu

Listę dostępnych środków otwiera regenerujący krem naprawczy firmy Skin Renu, charakteryzujący się silnym działaniem łagodzącym i zapobiegającym powstawaniu blizn. Jego stosowanie zaleca się szczególnie w pierwszym stadium regeneracji po zabiegach medycyny estetycznej oraz laseroterapii, jak również w przypadkach występowania drobnych blizn i rozstępów. Stworzony na bazie starannie wyselekcjonowanych substancji roślinnych, bogaty w antyoksydanty, witaminy, minerały, peptydy oraz aktywne lipidy – oprócz funkcji przyspieszającej gojenie, wykazuje również działanie rewitalizujące.   

EuroResearch

Występujące zarówno w formie pianki jak i balsamu preparaty kolagenowe Nithya firmy EuroResearch są polecane jako uzupełnienie terapii implantacji mikrocząsteczek heterologicznego kolagenu typu I. Niemniej można je również stosować niezależnie, jako doskonały sposób ujędrniania i rewitalizacji skóry oraz w przypadku leczenia owrzodzeń, zmian jamistych, poparzeń czy otarć naskórka.

Medical Z

Firma Medical Z od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w produkcji między innymi samoprzylepnych opatrunków żelowych. Zastosowane w nich co-polimer i mineralny olej medyczny H1 utrzymują bliznę nawilżoną, dzięki czemu zapobiegają jej twardnieniu, jednocześnie rozjaśniając barwę i ograniczając jej rozrost. Plastry Medipatch Gel Z występują w różnych rozmiarach, a ich budowa pozwala na ich łatwe przycięcie i dopasowanie do rozmiarów blizny.

Kelo-Cote

Żele Kelo-Cote posiadające opatentowany skład uzupełniony wyjątkową technologią przylegania do skóry Silicare Complex, doskonale sprawdzają się w terapii wszelkiego typu blizn. Stosowany regularnie żel silikonowy, bogaty w polisiloksan i dwutlenek krzemu, zmiękcza, spłaszcza i wygładza zrosty, jednocześnie łagodząc dyskomfort towarzyszący gojeniu.

Regima

Scar Repair Forte to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie farmakologicznej terapii blizn i rozstępów. Złożony skład preparatu i jego unikalne walory pozwalają przenikać składnikom aktywnym do najgłębszych warstw skóry właściwej, nawilżając, wzmacniając i poprawiając jej elastyczność oraz powodując jednocześnie jej rozjaśnienie i wygładzenie. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, antywirusowym oraz antygrzybicznym preparat wykazuje również funkcję łagodzącą i kojącą w przypadku cery trądzikowej.   

Stosowanie powyższych produktów może być nie tylko doskonałym uzupełnieniem terapii klinicznych, ale również niezależną metodą leczenia. Istotnym jest, aby w pierwszej kolejności właściwie zdiagnozować problem i dostosować indywidualną ścieżkę postępowania. Zapraszamy do Bieńkowscy Clinic® – przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną terapię.