Wydawać by się mogło, że owłosienie ciała to anachroniczna pozostałość ewolucyjna, z którą w końcu rozstaniemy się definitywnie i bez żalu. Wszak dzięki swojej inteligencji, umiłowaniu wygody i chęci ciągłego poprawiania jakości własnego życia opracowaliśmy doskonalszy substytut dla każdej z jego pierwotnych funkcji.

 

Nie jest to jednak takie proste i na przykładzie włosów doskonale uwidacznia się dwoistość i skomplikowanie naszej – ludzkiej natury. Jakkolwiek bowiem, generalnie jesteśmy zadowoleni z ewolucyjnego zaniku owłosienia tułowia i kończyn, dzięki któremu wizualnie odróżniliśmy się raz na zawsze od innych ssaków naczelnych podkreślając swoją gatunkową dominację, to jednak głowa wciąż stanowi wyjątek od tej zasady. I o ile z pobudek estetycznych i higienicznych zależy nam na permanentnym pozbyciu się włosów z nóg, spod pach czy z okolic bikini, o tyle ich przerzedzenie na głowie staje się natychmiast przyczyną frustracji, depresji czy spadającej w dół, na łeb na szyję, samooceny.

Od setek lat ludzkość próbuje z lepszym lub gorszym skutkiem przeciwstawić się ewolucyjnym zmianom i powstrzymać problem łysienia skóry głowy. I choć owłosienie tej części ciała ma wyłącznie znaczenie kulturowo – wizerunkowe, jego brak lub kiepska kondycja urastają do rangi problemu społecznego.

W Bieńkowscy Clinic® wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, dla których zdrowa i bujna fryzura, gęste brwi i rzęsy oraz równomierny zarost są niezmiernie istotne. Nie ważne przy tym, czy dopiero co zauważyliście więcej włosów na szczotce po codziennym czesaniu, czy od dawna frustruje Was zbyt szeroki przedziałek lub zbyt głębokie zakola, czy też wreszcie od lat borykacie się z niedostatkiem owłosienia w jakimkolwiek miejscu głowy lub twarzy. Niezależnie od natury i zaawansowania trapiącego Was problemu, specjaliści Bińkowscy Clinic® dysponują właściwą i sprawdzoną metodą jego złagodzenia lub całkowitej eliminacji.

HAIR MAX

W przypadku wystąpienia pierwszych objawów osłabienia włosów, ich suchości, łamliwości oraz nadmiernego wypadania zalecamy terapię domową przy użyciu specjalistycznych preparatów pielęgnacyjnych HairMax. Nowa kolekcja produktów DEN•SI•TY, składająca się z szamponu, odżywki, boostera i serum na noc zapewnia wyjątkową skuteczność nowatorskich składników w czterech prostych krokach. Szampon i odżywka dogłębnie oczyszczają skórę głowy wspomagając mikrocyrkulację oraz silnie nawilżając skórę głowy i włosy w widoczny sposób zwiększają ich objętość. Zapobiegają przy tym łamaniu i plątaniu się włosów, ułatwiając ich rozczesywanie i stylizowanie, a także chronią przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Booster i serum na noc działając wielopłaszczyznowo, odżywiając skórę głowy oraz mieszki włosowe, wykazują działanie przeciwstarzeniowe i tworzą dogodne warunki dla zdrowego i naturalnego cyklu wzrostu włosów. Jako uzupełnienie terapii zalecamy stosowanie suplementu diety HairMax zawierającego formułę odżywiającą dla skóry, włosów i paznokci, skutecznie wspomagającą tworzenie kolagenu i kreatyny oraz poprawiającą ukrwienie cebulki włosa jednocześnie blokując negatywne oddziaływanie 5-DHT i działając przeciwutleniająco.

REGENESIS REVITALASH

Gdy problemem okazują się zbyt rzadkie lub cienkie i osłabione rzęsy z pomocą przychodzi rewolucyjna receptura kuracji ReGenesis RevitaLash. Dzięki opatentowanej formule BioPeptin Complex, zawierającej peptydy, lipidy, biotynę oraz ekstrakt z zielonej herbaty bogaty w pantenol, przywraca ona ich zdrowy, mocny i piękny wygląd. Dodatkowo chroni strukturę rzęs przed negatywnym oddziaływaniem produktów do ich stylizacji. Produkt został opracowany przez lekarzy okulistów, jest hipoalergiczny, przyjazny veganom i bezpieczny nawet przy przedłużanych rzęsach. Wszystkie preparaty są dostępne w sklepie on-line SkinExpert.pl.

Co jednak zrobić w przypadku, gdy stosowanie wyłącznie preparatów regeneracyjnych nie wystarcza? Wówczas w znalezieniu właściwego rozwiązania pomogą konsultacje u naszych specjalistów, którzy wytyczą indywidualną, a przez to najskuteczniejszą i najkrótszą ścieżkę do upragnionej fryzury, oprawy oczu bądź zarostu, przy wykorzystaniu jednej lub kilku połączonych terapii z naszego bogatego portfolio.

DR. CYJ HAIR FILLER

Dr. CYJ Hair Filler, to innowacyjna metoda leczenia osłabienia i wypadania włosów za pomocą terapii 7 peptydami zawieszonymi w kwasie hialuronowym. Wykorzystując unikalną technologię Sustained Release Technology, substancje czynne zawarte w preparacie są powoli uwalniane do mieszków włosowych i skóry głowy przez 14 dni po zabiegu. Zastosowanie preparatu wymaga wykonania serii mikrowkłuć, jest to więc zabieg niskoinwazyjny, jednak jego czas trwania (do 30 min) oraz bezbolesność sprawiają, że uciążliwość dla pacjenta zredukowana jest do minimum. Dzięki swojemu unikalnemu składowi preparat Dr. CYJ Hair Filler łatwo przedostaje się do mieszków włosowych powstrzymując negatywne oddziaływanie 5-DHT, pobudza angiogenezę oraz komórki macierzyste jednocześnie hamując apoptozę. Pełna kuracja składa się z 4 zabiegów wykonywanych w odstępach 2 tygodni oraz tzw. aplikacji przypominającej po upływie 6 miesięcy. Efektem terapii są lepiej odżywione mieszki włosowe i ukrwiona skóra głowy dzięki czemu następuje zahamowanie wypadania włosów, ich przyspieszony wzrost, pogrubienie i zagęszczenie. Spektakularne efekty pojawiają się już po 2 miesiącach. 

REGENERA ACTIVA

Podobny przebieg i działanie ma zabieg Regenera Activa z tym, że zamiast wykorzystania regeneracyjnego preparatu, stosuje się autologiczny przeszczep komórek własnych Pacjenta. Metoda ta polega na biopsji niewielkich fragmentów owłosionej skóry głowy i wyizolowaniu z nich komórek regeneracyjnych, które zostają na powrót wszczepione w okolice mieszków włosowych, inicjując ich procesy naprawcze i wzrost. Jest to terapia naturalna i niskoinwazyjna, a przez to właściwie bezbolesna. Jej zastosowanie wymaga jednego zabiegu, a efekty w postaci zagęszczenia i wzmocnienia włosów pojawiają się wkrótce po zabiegu i utrzymują przez 2-3 lata.

W przypadku znacznej utraty włosów, zaawansowanego łysienia androgenicznego, łysienia plackowatego bądź występowania blizn konieczne jest zastosowanie bardziej zaawansowanych metod. Wstępem do ich przeprowadzenia jest badanie trichoskopowe, przy wykorzystaniu zaawansowanego programu komputerowego. Polega ono na wnikliwej fotoanalizie struktury włosa jak i otaczającej go skóry, pozwalającej na zdiagnozowanie czynnika powodującego utratę włosów, a następnie wdrożenie odpowiedniej kuracji. 

SMARTGRAFT

Do tej pory najskuteczniejszym sposobem wydawało się stosowanie tzw. terapii paskowej, polegającej na pobieraniu z rejonu potylicy paska owłosionej skóry w celu przeszczepienia jego fragmentów w objęte łysieniem rejony. Jest to jednak procedura silnie inwazyjna, powodująca znaczny dyskomfort dla pacjenta oraz pozostawiająca ślad w postaci podłużnej blizny w miejscu biorczym. Dodatkowo przy tej metodzie występuje spora podatność na infekcje oraz możliwość nieprzyjęcia się przeszczepu. Dlatego konieczne było znalezienie alternatywnego rozwiązania. Wydaje się, że wreszcie wykonano w tym kierunku milowy krok, a Bieńkowscy Clinic® ma w tym swój udział. Jako jedni z nielicznych w Polsce proponujemy terapię walki z łysieniem SmartGraft.

W walce z niedoskonałościami ciała Amerykanie, zaprzęgając interdyscyplinarne zespoły specjalistów do opracowywania wciąż nowych technologii, wiodą niezaprzeczalny prym. Nie inaczej jest i w tym wypadku. Zespół współpracujących ściśle inżynierów, naukowców i lekarzy stworzył zamknięty, sterylny system pobierania, przechowywania, wzmacniania i reimplantacji niewielkich zespołów mieszków włosowych (tzw. graftów), który w wyjątkowo małoinwazyjny sposób pozwala przywrócić fryzurze gęstość oraz zdrowy i naturalny wygląd już po jednym, kilkugodzinnym zabiegu.

W Bieńkowscy Clinic® komfort i bezpieczeństwo pacjenta było i jest zawsze na pierwszym miejscu, dlatego gdy tylko dowiedzieliśmy się o wprowadzeniu na rynek nowej, przełomowej technologii przeszczepu włosów postanowiliśmy zaoferować ją w naszych klinikach. Głównymi argumentami były dla nas jej skuteczność połączona z niską inwazyjnością oraz skrócony do minimum okres rekonwalescencji. W jaki sposób to osiągnięto?

Otóż lekarz, przy pomocy niezwykle precyzyjnej głowicy wspomaganej elektrycznie, pobiera ze skroni i potylicy pacjenta zespoły mieszkowe, które następnie sterylnym przewodem trafiają do specjalnych komór, w których są schładzane i nawilżane przed ponowną transplantacją. Taki przebieg procedury sprawia, że grafty zostają wzmocnione i zabezpieczone dzięki czemu ich przeżywalność po przeszczepie sięga aż 98%. Stosowana przy tym technologia Smart Harvest Technology pozwala na wygodne i równomierne pobieranie i wszczepianie mieszków włosowych, tworząc naturalnie wyglądającą linię włosów. Dzieje się tak ponieważ głowica SmartGraft, wyposażona w wymienne, obrotowe igły o różnej średnicy, we wprawnych dłoniach specjalistów Bieńkowscy Clinic® powoduje jedynie mikro-nacięcia, które goją się w przeciągu 48 godzin nie zostawiając trwałych śladów, a wszczepione włosy rosnąc układają się równomiernie, łatwo i naturalnie. Dzięki temu zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym jest praktycznie bezbolesny, a jednorazowo możemy przeszczepić od 750 do nawet 2000 graftów. Tego samego dnia pacjent może z powodzeniem wrócić do domu i swoich codziennych zajęć ograniczając jedynie stosowanie używek oraz wysiłek fizyczny przez pierwsze kilkanaście dni. Konieczne jest również unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie filtrów słonecznych przez dwa pierwsze miesiące.

Co więcej, dzięki wiedzy i doświadczeniu, specjalistom z Bieńkowscy Clinic® udało się sprawić, że efekty terapii SmartGraft są jeszcze bardziej spektakularne, a rekonwalescencja krótsza i mniej uciążliwa. Proponujemy naszym pacjentom zabiegi wspomagające z wykorzystaniem osocza lub skoncentrowanego osocza bogatopłytkowego w celu odżywienia i pobudzenia mieszków włosowych do dynamiczniejszego wzrostu oraz zastosowanie naświetlań LED TriWings, aby złagodzić ewentualne niepożądane efekty oraz przyspieszyć gojenie skóry.

Jak widać, w walce o zdrowe i gęste włosy Bieńkowscy Clinic® dysponuje pokaźnym arsenałem możliwości, popartych wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Wykorzystując najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie, zarówno biochemiczne, optyczne jak i chirurgiczne jesteśmy w stanie złagodzić, zdecydowanie ograniczyć, lub wręcz całkowicie wyeliminować każdy z dotykających naszych pacjentów problemów związanych z utratą włosów.