Trądzik, trądzik różowaty, przebarwienia różnego typu i pochodzenia – któż z nas patrząc codziennie w lustro nie zauważa u siebie choć drobnej niedoskonałości tego typu.               

 

I pomimo tego, że są to z reguły niewielkie i delikatne zmiany, ich wpływ na naszą samoocenę bywa niebagatelny. Do niektórych z czasem się przyzwyczajamy, zapominamy jak zaskakujące i nieprzyjemne było ich odkrycie. Z innymi jednak trudno nam się pogodzić, a im częściej rzucają nam się w oczy, tym większą mamy ochotę, by rozstać się z nimi raz na zawsze. Ucieczka jest wszak naturalnym mechanizmem obronnym przed zagrożeniem, nawet tym dotyczącym skazy na wizerunku.

Tropienie rozwiązania problemu z reguły rozpoczynamy od przeszukiwania internetu. Nie jest to jednak źródło krystalicznie czyste, z którego za każdym zaczerpnięciem wyłowimy właściwą odpowiedź. Z zalewu informacji, często sprzecznych i mętnych opinii trudno jest wyciągnąć prawidłowe wnioski. Bywa tak, że odnajdujemy właściwy kierunek, ale już nie prostą i wygodną ścieżkę do celu. Przykład? – bardzo proszę. Jeśli chcemy się czegoś pozbyć, gotowi jesteśmy na naprawdę radykalne posunięcia, byle osiągnąć satysfakcjonujący efekt skutecznie i szybko. Ot, czysta psychologia. Dlatego na hasło „leczenie przebarwień” internetowa wyszukiwarka usłużnie podpowie nam, że rozwiązaniem są dość kosztowne terapie laserowe. I często będzie to prawda, lecz nie zawsze i nie dla każdego. Dlatego tak ważna jest wstępna konsultacja u specjalisty. Tym bardziej, że mało co potwierdza truizm o wyjątkowości i niepowtarzalności każdego człowieka tak, jak niedoskonałości i schorzenia skóry.

W Bieńkowscy Clinic® oferujemy całe spektrum zabiegów usuwających różnego rodzaju przebarwienia i plamy oraz rewitalizujących cerę. Wiemy jednak, że nie należy wytaczać ciężkich dział przeciwko komarom i czasem wystarczą preparaty farmakologiczne by nasi Pacjenci osiągnęli swój wymarzony cel. Dlatego w naszym sklepie internetowym SkinExpert polecamy szeroką gamę najdoskonalszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie preparatów, dzięki którym przebarwienia, zaczerwienienia i plamy staną się historią.

UNIVERSKIN®

Universkin® to nowoczesna francuska marka naukowo opracowanych i personalizowanych preparatów dermatologicznych. Produkty te odpowiadają na potrzeby nawet najbardziej wymagających Pacjentów, zapewniając kompleksowe rozwiązania problemów przebarwień. Wyjątkowość tej linii polega na opatentowanej, aktywnej bazie serum P bogatej w omega 3, kwas hialuronowy, peptydy biomimetyczne i witaminę E, stanowiącą doskonałą podstawę do stworzenia innowacyjnych, spersonalizowanych produktów do pielęgnacji skóry. Najwyższej jakości 19 składników aktywnych daje możliwość skomponowania aż 1159 naukowo opracowanych kombinacji formuły w 57 stężeniach, dostosowanych do stylu życia, wieku, kondycji skóry, pory roku oraz warunków środowiskowych.

DERMOMEDICA®

Nasi Pacjenci bardzo chwalą sobie również działanie linii dermokosmetyków marki Dermomedica®, których unikalna formuła, zawierająca między innymi kwas azelainowy, witaminę E oraz heksyrezorcynol likwiduje przebarwienia i zaczerwienienia jednocześnie wygładzając i ujednolicając koloryt skóry.

DERMAQUEST

Firma DermaQuest z kolei jest liderem w terapiach opartych na retinolu, pionierem liposomowych formuł z peptydami biomimetycznymi i neuropeptydami, oraz współtwórcą stosowania roślinnych komórek macierzystych w formie liposomów. Jej produkty redukują przebarwienia jednocześnie zabezpieczając skórę przed powodującymi je czynnikami.

MENE & MOY

Dermokosmetyki Mene & Moy zawierają duże dawki składników aktywnych, stabilizowaną witaminę C oraz kwas glikolowy. W połączeniu z innymi substancjami aktywnymi skutecznie zwalczają one niedoskonałości skóry, będące bezpośrednią konsekwencją upływającego czasu, promieniowania UV, czy zanieczyszczenia powietrza.

MEDIK8

Linia kosmetyków Medik8 oparta jest na naturalnych i biologicznie aktywnych składnikach w wysokich stężeniach oraz klinicznie sprawdzonych recepturach. Produkty pozbawione są substancji uważanych za niebezpieczne lub nieprzyjazne w UE oraz są wolne od parabenów, SPL, ftalanów i oleju palmowego. Jest to doskonała propozycja dla Pacjentów dbających oprócz swojego, również o zdrowie naszej planety.

Skuteczną terapię najlepiej dobrać podczas indywidualnej konsultacji z naszymi specjalistami. Niemniej mamy też rozwiązanie dla tych bardziej niecierpliwych lub zwyczajnie będących w tzw. ciągłym niedoczasie. Można skorzystać ze wstępnej ankiety online dostępnej pod tym linkiem. Lub wybrać preparat bazując na własnych doświadczeniach i szczegółowych opisach zamieszczonych przy każdym z nich. W taki czy inny sposób, z przyjemnością postaramy się pomóc, wykorzystując naszą wiedzę, doświadczenie i starannie wyselekcjonowane metody.