Centella asiatica zwana jest również wąkrotką azatycką, Gotu kola, Brahmi (od imienia bogini mądrości) oraz kwiatem długowieczności, gdyż jej właściwości znane są i wykorzystywane od ponad 3000 lat. 

Nie bez powodu stała się również flagowym składnikiem marki Cosmetics 27, której silnie regenerujące produkty od niedawna można znaleźć w naszej ofercie. Wąkrotka azjatycka w kosmetykach Cosmetics 27 to nie jedyny składnik godny uwagi, nie mniej jednak zdecydowanie warto pochylić się nad jego właściwościami i przyjrzeć możliwościom zastosowania w profesjonalnych kosmetykach do twarzy.

 

Jak działa wąkrotka azjatycka w kosmetykach? 

Swoje działanie Gotu Kola zawdzięcza licznym składnikom aktywnym o szerokim spektrum działania. W składzie chemicznym tej egzotycznej rośliny znajdziemy: 

    • Związki triterpenowe i kwasy triterpenowe  (m.in. azjatykozyd i kwas azjatykowy oraz madekasozyd i kwas madekasowy),
    • Flawonoidy (m.in. kwercytynę, kamferol, katechinę),
    • Kwasy fenolowe (kwas chlorogenowy i jego izomery),
    • Witaminę C i B,
    • Inne substancje aktywne tj. fitosterole, polisacharydy, aminokwasy czy karotenoidy.

 

Kiedy stosować kosmetyki z wąkrotką azjatycką?

Jedną z przewodnich właściwości wąkrotki jest jej zdolność do pobudzania proliferacji fibroblastów oraz syntezy kolagenu. Dzięki takiemu działaniu poprawia przebieg procesu zabliźniania ran oraz wpływa na redukcję zmarszczek, rozstępów i blizn. Dodatkowo dermokosmetyki z wąkrotką azjatycką z pewnością pokochają wszystkie Panie zmagające się z tzw. „pomarańczową skórką”. W licznych badaniach udowodniono, że związki z niej wyizolowane poprawiają mikrokrążenie skórne, działając przy tym antycellulitowo i przeciwobrzękowo.  Ponadto kosmetyki z tym egzotycznym składnikiem (np. w postaci serum i kremów do twarzy), dzięki swojemu ochronnemu działaniu na ścianki naczyń krwionośnych, mogą być stosowane w profilaktyce i leczeniu telangiektazji. Okażą się więc pomocne wszystkim tym, którzy zmagają się z uporczywymi i widocznymi gołym okiem zmianami naczyniowymi.  

Bardzo pożądaną właściwością wąkrotki azjatyckiej jest jej działanie antyoksydacyjne. Chroni komórki skóry przed fotostarzeniem wynikającym z działaniem wolnych rodników i promieniowania UV. Silne działanie przeciwrodnikowe może być również bardzo pomocne w leczeniu chorób skóry objawiających się stanami zapalnymi. 

 

Kosmetyki naturalne wykorzystujące właściwości wąkrotki azjatyckiej

Cosmetics 27 – filozofia marki

Poznaliśmy już możliwości jakie oferuje nam tytułowa roślina. Dlatego nie ma co się dziwić, że dzięki swojej wielokierunkowej i potwierdzonej wieloma badaniami aktywności biologicznej, obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i coraz częściej znajduje zastosowanie w kosmetyce i dermatologii. Właściwości wąkrotki azjatyckiej zostały również docenione przez francuską markę Cosmetics 27. Jej założycielka, farmaceutka Michèle Evard, żywo zainteresowana medycyną indyjską, doceniła działanie Gotu kola poszukując sposobu na usunięcie blizny pooperacyjnej na kolanie.  

Profesjonalne kosmetyki do twarzy z serii Cosmetics 27 stanowią odzwierciedlenie pasji jej założycielki do naturalnych produktów i czystych, wręcz farmaceutycznych receptur. Każdy produkt spełnia najbardziej rygorystyczne standardy i kryteria. Co ciekawe, te naturalne dermokosmetyki nowej generacji, wyróżniają się recepturami stworzonymi tak, aby synergicznie ze sobą działały. Produkty całej serii łącząc się, pozwalają jeszcze lepiej dostosować pielęgnację skóry pod indywidualne potrzeby. 

 

Wąkrotka azjatycka w kosmetykach Cosmetics 27

Seria kosmetyków C27 wykorzystuje szeroką gamę składników aktywnych, które mają za zadanie zadbać o regenerację skóry oraz prawidłowe funkcjonowanie naturalnej bariery ochronnej. Każdy produkt zawiera kwintesencję wąkrotki azjatyckiej w postaci opatentowanego kompleksu MA2. Oprócz tego sztandarowego elementu, w szklanych słoiczkach i w pełni degradowanych opakowaniach kosmetyków Cosmetics 27, znajdziemy też szereg innych wartościowych substancji aktywnych. Sama nazwa marki wywodzi się od ich liczby w oryginalnej recepturze bio-stymulującego kremu naprawczego Baume27. Wśród cennych składników wymienić można: prebiotyki, probiotyki, postbiotyki, naturalne oleje roślinne, roślinne ekstrakty, bisabolol, sole mineralne oraz witaminy antyoksydacyjne. 

Wspomniany krem – Baume 27, dzięki mnogości wartościowych komponentów, będzie stanowił wyjątkowo skuteczną kurację przeciwstarzeniową i regenerująco-naprawczą. Jego bogata, kremowa konsystencja sprawia, że jest nie tylko przyjemny w użytkowaniu, ale również przynosi natychmiastowe uczucie ukojenia. W myśl wcześniej wspomnianej komplementarności, produkt doskonale łączy się z intensywnie nawilżającym fluidem Esence 27, serum do skóry trądzikowej (korygującym niedoskonałości) Glow 27 oraz odżywczym olejkiem Huile27.  

Wszystkie produkty C27 stworzone są tak, aby jak najlepiej dostosować je do potrzeb skóry. Wśród nich znajdziemy także takie, które pozwalają nie tylko na regenerację i ochronę przed zanieczyszczeniami, ale również na bezkompromisowe niwelowanie zmarszczek, wygładzania, redukowanie rozszerzonych porów. Nie można nie wspomnieć również o aktywującym serum rewitalizującym Booster 27. Jest to preparat do zadań specjalnych, bogaty w ekstrakt lnu, selera, bio-peptydy, kwasy owocowe i ceramidy pszenne. Kolejnym innowacyjnym kosmetykiem jest produkt Pure 27 – oczyszczający fluid korygujący niedoskonałości. Produkt ten stanowi codzienną kurację dla skóry z drobnymi niedoskonałościami, trądzikiem, rozszerzonymi porami czy zaczerwienieniem. Dzięki zawartości cynku i oleju z nasion konopi redukuje niedoskonałości, nie zaburzając przy tym naturalnego mikrobiomu i dbając o odpowiednie nawilżenie skóry. 

Jeśli nie wiesz, jak zaplanować swoją indywidualną pielęgnację lub masz wątpliwości, który produkt byłby dla Ciebie odpowiedni – skontaktuj się z nami za pomocą wiadomości e-mail lub telefonicznie.